اقامت کاری اروپا

اقامت کاری اروپا

اقامت کاری اروپا

از مهمترین روش‌های مهاجرتی به اروپا، اقامت کاری اروپا می باشد. کشورهای اروپایی که اقتصاد بزرگ، صنعت قوی و نرخ بیکاری نسبتا پایینی دارند، فرصت‌های شغلی و برنامه‌های مهاجرتی متنوعی را فراهم می‌کنند؛ و می‌توانند شرایط نسبتا خوبی را برای متقاضیان از سراسر دنیا به خود جلب کنند. اگر متقاضی دارای تخصص و مهارت مورد نیاز کشور مقصد و زمینه سابقه کار در آن را داشته باشد؛ خصوصا اگر به زبان آن کشور مسلط باشد، می‌تواند برای اقامت کاری اقدام کند. اقامت کاری را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • اقامت کاری دائم
  • اقامت کاری با جاب آفر
  • اقامت کاری بدون جاب آفر   

اقامت کاری اروپا

اقامت کاری دائم

اقامت کاری اروپا شامل مواردی نظیر اقامت برای نیروی متخصص ، اقامت کاری از طریق کارآفرینی ، اقامت کاری خوداشتغالی و در نهایت اقامت کاری استارتاپی باشد .

افرادی که بیشترین امتیاز را در شاخص های سن، تحصیلات، سابقه کار و نمره زبان کسب کنند، می توانند در بخش اقامت کاری نیروی متخصص درخواست اقامت کاری اروپا دائم را نمایند .

و همینطور افرادی که دارای سابقه‌ مدیریتی و از تمکن مالی کافی برخوردار هستند می توانند در زمره  متقاضیان اقامت کاری اروپا از طریق کارافرینی قرار بگیرند . و در ادامه افرادی که دارای تخصص های هنری یا ورزشی هیتند می توانند در بخش اقامت کاری خوداشتغالی درخواست اقامت داشته باشند و در آخر افرادی که دارای ایده های استارتاپی و شتاب دهنده باشند می توانند درخواست اقامت نمایند .

ویژگی های اقامت کاری اروپا برای اخذ اقامت دائم

مهمترین ویزگی اخذ اقامت کاری اروپا بصورت دائم ، خود دائمی بودن اقامت هست که معمولا از کلیه حقوق شهروندی مانند بیمه درمانی و حق تحصیل، کار و … برخوردار هستند.

از دیگر ویژگی های این نوع اقامت ، اخذ شهروندی و اخذ پاسپورت آن کشور می باشد .

اقامت کاری اروپا

اقامت کاری با جاب آفر

از مهمترین راههای اقامت کاری اروپا ، تامین نیروی کار در رشته‌های مختلف کاری جذب نیروی متخصص خارجی است .به همین جهت کشورهای مختلفی قوانین ساده ای در این زمینه وضع می‌کنند تا کارفرماها بتوانند برای نیروهای متخصص خارجی جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی صادر کنند و در نهایت متقاضی بعد از توافق با کارفرما و اخذ جاب‌آفر برای اخذ اقامت کاری اقدام کند .

رشته‌های کاری مورد نیاز کشورهای اروپا براساس نیاز آن‌ها همواره در حال تغییر است. نیروهای آموزشی و تدریس ،نیروهای درمان، مهندسین فنی و تخصصی، نیروهای مهارتی، متخصصین حوزه مالی و اداری و بازرگانی و غیره از جمله مشاغل مورد نیاز محسوب می‌شوند.

اقامت کاری اروپا

جهت اقامت کاری اروپا با جاب‌ آفر باید به اقتصاد کشور مقصد و نرخ بیکاری و تعداد آفرهای صادر شده در رشته مورد تقاضا توجه کرد. در بعضی از کشورها نیز با ثبت شرکت می‌توان اقامت کاری اخذ نمود. این نکته می بایست مدنظر قرار گیرد که اقامت کاری با جاب‌آفر اقامت موقت است و در اکثر کشورها امکان اخذ اقامت دائم بعد از اقامت کاری و کار در کشور مقصد وجود دارد.

ویژگی های اقامت کاری با جاب آفر

یکی از مهم‌ترین ویژگی ها داشتن قرارداد شغلی یا همان جاب آفر از یک کارفرما در کشور هدف و برخورداری از حقوق و دستمزد از ابتدای مهاجرت است که از مهمترین مسائل اصلی هر شخص متقاضی مهاجرت است. از دیگر مزیت ها ، کسب تجربه‌ی کار در فضای بین‌المللی به صورت حرفه ای می باشد . اشخاصی که علاقمند به یادگیری و پیشرفت در رشته‌ی کاری خود هستند، می‌توانند با کار کردن در کشورهای پیشرفته مهارت‌های خود را ارتقاء دهند.

اقامت کاری بدون جاب آفر

اقامت کاری اروپا بدون جاب‌ آفر نیز یکی از راههای مهاجرتی می باشد. برخی کشورها مانند آلمان، اقامت موقتی تحت عنوان ویزای جستجوی شغلی (Job Seeker) به متقاضیان اعطا می‌کنند تا متقاضی در کشور مقصد حضور پیدا کند؛ در مدتی که ویزای ایشان اعتبار دارد، مشاغل مورد نیاز را جستجو کرده، در صورت مورد تایید بودن با کارفرما قرارداد بسته و اقامت خود را به اقامت کاری با جاب‌آفر تبدیل نمایند.

اقامت کاری اروپا

عوامل موثر در اخذ اقامت کاری اروپا

سن متقاضی

مهمترین شرط برای اقامت کاری سن فرد متقاضی اقامت کاری اروپا می باشد ؛ زاین به این دلیل می باشد که متقاضی می‌بایست از توانایی جسمی لازم برای انجام رشته شغلی مورد درخواست بر خوردار باشد . کمترین و بیشترین سن مشخصی برای اقامت کاری نمی‌توان درنظر گرفت؛ زیرا قوانین کشورها و همچنین برنامه‌های مهاجرتی شرایط و ضوابط متفاوتی دارند، اما به طور کلی بازه‌های سنی 20 سال تا 45 سال برای روش‌های مهاجرتی کاری توصیه می‌شود .

مهارت کاری

یکی از مهمترین دلیل مهاجرت کاری، داشتن مهارت است. مهارت می تواند از طرق مختلف کسب شده باشد. کسب مهارت در بعضی از روش های اقامت کاری اروپا مانند برنامه های نیروهای متخصص، برنامه های کارآفرینی و همچنین برای اقامت کاری با جاب آفر در مشاغل قانون محور حتما می بایست با کسب مدرک دانشگاهی باشد و متقاضی باید مدارک تحصیلی و ریزنمرات خود را ارائه نماید. برای سایر روش های اقامتی کسب مهارت می تواند غیر آکادمیک و دانشگاهی هم باشد یعنی از طریق دوره های آموزشی کوتاه مدت انجام شده باشد. دوره های آموزشی فنی و حرفه ای از شاخص ترین این دوره ها است. برای مهاجرت کاری با جاب آفر در بسیاری از مشاغل نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی نیست اما داشتن دیپلم تقریبا برای تمامی برنامه های اقامت کاری الزامی است.

اقامت کاری اروپا

سابقه کار

بعد از داشتن مهارت کاری ، داشتن سابقه ی کار از مهم ترین شرایط اقامت کاری می باشد. فرد درخواست کننده حتما باید در مهارتی که کسب کرده است سابقه کار کافی داشته باشد. تقریبا در تمامی برنامه های اقامت کاری اروپا داشتن سابقه ی کار کافی ضروری می باشد.هرچقدر شخص سابقه ی کار بیشتری داشته باشد، و هرچقدر سازمان یا شرکتی که متقاضی در آن جا مشغول به کار بوده باشد معتبرتر باشد، تخصص و تجربه ی بیشتری کسب کرده است. به غیر از اشخاص خویش فرما و خوداشتغال، اثبات سابقه ی کار از طریق گواهی سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر است. در صورتی که متقاضی فاقد سابقه ی کاری در تامین اجتماعی باشد می تواند از شرکتی که در آن جا استخدام بوده گواهی شغلی دریافت کند که این گواهی ارزش حقوقی کمتری نسبت به گواهی تامین اجتماعی دارد. میزان سابقه ی کار در برنامه های مهاجرتی کاری متفاوت است.

اقامت کاری اروپا

دانش زبان

یکی از مهمترین موارد جهت اقامت کاری اروپا داشتن دانش زبان کشور مقصد می باشد . برای اثبات تسلط بر زبان کشور مقصد متقاضی می بایست در مراکز رسمی آزمون داده و نمره مورد نظر را کسب کند. نمره آزمون زبان در برنامه های مختلف اقامت کاری متفاوت است. برای برنامه های اقامت دائم نیروهای متخصص هرچقدر نمره اخذ شده بالاتر باشد امتیاز کلی و در نتیجه شانس قبولی درخواست متقاضی بالاتر خواهد بود. برای برنامه های اقامت موقت مانند جاب آفر نیز داشتن نمره ای در سطح خوب شانس قبولی متقاضی را برای گرفتن تایید کارفرما و سپس ویزا افزایش می دهد.

تیم با تجربه ویزاهیلز خدمات اخذ اقامت کاری اروپا ، تحصیل در اروپا ، اخذ ویزای توریستی شنگن و … را برای شما عزیزان در سریعترین زمان ممکن انجام خواهد داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× Whatsapp